fbpx

Ваш код клієнта: 558910

Кабинет дилера

Категорії

Матеріали, які застосовуються в конструктивних рішеннях скатного даху для забезпечення пожежної безпеки при облаштуванні димоходів

Облаштування технологічних споруд у складі огороджувальної частини скатного даху розглядається як вимушене, проте необхідне рішення.

Місце розташування випуску димового каналу (димоходу) опалювальної системи житлового будинку характеризується такими особливостями:
- підвищеним рівнем пожежної небезпеки внаслідок організації процесу видалення продуктів горіння, які характеризуються високими температурними показниками й здатністю до займання горючих матеріалів;
- порушенням суцільності покрівельного матеріалу з листів металочерепиці.
Раціональне вирішення задачі можливе у вигляді комплексу заходів, що включає:
- раціональну форму випуску димового каналу (димоходу);
- раціональне місце розташування технологічного обладнання;
- застосування пожежобезпечних (негорючих) матеріалів у складі конструктивних елементів скатного даху;
- необхідний добір покрівельних елементів, що забезпечують герметичність примикання листів металочерепиці до обраної конструкції димоходу.
На Рисунку 1 представлено варіант облаштування герметичних (водонепроникних) примикань покрівельного матеріалу (з листів металочерепиці) до конструкції димоходу прямокутної форми.

skat 1  skat 2

Рисунок 1. Герметизація місць примикання до димоходу

На Рисунку 2 представлені конструктивні рішення випуску димоходу із застосуванням негорючих (пожежобезпечних) матеріалів і небезпечне розміщення дерев'яних елементів (обрешітки й кроквяних ніг) несучої системи скатного даху.

2 a rus  skat 4

а) конструктивна схема димоходу                                  б) облаштування димоходу
Рисунок 2. Конструктивні елементи, які забезпечують пожежобезпечність димоходу

Найбільш раціональним конструктивним рішенням є варіант облаштування димоходу прямокутної чи квадратної форми (трубу димоходу захищають негорючим кам'яним матеріалом, наприклад, цегляною кладкою) на поверхні скату, поблизу конька. Якщо конструктивне вирішення скатного даху не передбачає вентиляції конька, то можливо допустити розташування димоходу на коньку. Розташування димоходу на перетині скатів – у ендовах – допускається лише в окремих випадках як виключення.

Забезпечення герметичності покрівельних матеріалів у місцях примикання до димоходів
Добір конструктивних елементів, призначених для герметизації місць примикання до димоходу, визначається формою димоходу: прямокутною (квадратною) чи круглою.
На Рисунку 3 показано послідовність виконання герметизації місць примикання покрівельного матеріалу (з листів металочерепиці) до димоходу прямокутної (квадратної) форми з використанням спеціальних планок, виготовлених із тонколистової сталі із захисно-декоративним покриттям (аналогічним покрівельному матеріалу).

skat 5 skat 6
а) загальний вигляд димоходу прямокутної форми
skat 7 skat 8
б) облаштування нижньої планки в) облаштування бокової планки
skat 9 skat 10
г) облаштування бокової планки д) облаштування верхньої планки

Рисунок 3. Герметизація місць примикання покрівельного матеріалу до димоходу прямокутної форми за допомогою планок

На Рисунку 4 представлено спосіб герметизації місць примикання покрівельного матеріалу (з листів металочерепиці) до димоходу круглої форми з використанням спеціального конструктивного елемента: покрівельного проходу (або покрівельного виходу), що складається з основи (тонколистової сталі) й захисного декоративного ковпака (з еластичного матеріалу).

skat 11 skat 12
а) загальний вигляд димоходу круглої форми б) елемент проходу (виходу)

Рисунок 4. Герметизація місць примикання покрівельного матеріалу до димоходу круглої форми за допомогою покрівельного проходу (виходу)

Забезпечення герметизації місць примикання покрівельного матеріалу до димоходу круглої форми за допомогою покрівельного проходу (виходу) відбувається в такій послідовності:
- у покрівельному матеріалі (листі металочерепиці) вирізають отвір, необхідний для пропуску труби димоходу;
- елемент проходу (виходу) натягають еластичною частиною (захисним ковпаком з вирізаним отвором, що відповідає діаметру труби димоходу) на трубу димоходу й притискають основою до поверхні листа металочерепиці. На ділянки передбачуваного контакту наносять пастоподібний герметик;
- надавлюванням на основу елемента проходу (виходу) йому надається форма профілю листа металочерепиці;
- забезпечується кріплення основи (з попередньо нанесеним герметиком) елемента проходу (виходу) до верха хвилі листа металочерепиці за допомогою самосвердлячих самонарізних гвинтів (шурупів) типу «метал-метал» на відстані 200÷300 мм один від одного.
З метою забезпечення найбільш ефективної герметизації, у конструкції захисного ковпака елемент проходу (виходу), обирається таке кільце для підрізання, діаметр якого на 10÷20 відсотків менший за відповідний діаметр димоходу круглої форми.